Jsme

Dobré víly

Už pátým rokem pomáháme stovce dětí ze tří středočeských dětských domovů. Potkáváme se s nimi každý týden, a tak už známe příběh každého z nich. Známe jejich záliby, radosti i trápení. Dáváme jim svůj čas, lásku a pozornost, které potřebují daleko víc, než hromady hraček.

Co děláme

Pod svými křídly máme zatím tři domovy, které navštěvujeme pravidelně a pro které pořádáme volnočasové aktivity. Každé úterý (se) inspirujeme v DD Mladá Boleslav, každou středu v DD Nové Strašecí a každý čtvrtek v DD Krnsko. Všechny děti se zapojují do našich víkendových akcí nebo jezdí na naše letní tábory.

Navštěvujeme

pravidelně 3 dětské domovy

Artboard 7

Pomáháme

dětem s osobním rozvojem

Organizujeme

sportovní, kulturnía společenské aktivity

Pořádáme

letní tábora víkendové pobyty

Podporujeme

pěstounské a neúplné rodiny

Náš tým

Illustration

Angelika

Proč jsem víla? Protože být vílou je poslání. Je mou novou životní cestou, na níž stále poznávám skvělé a pozitivně naladěné lidi. Znamená to také neustálé vystupování z komfortní zóny, což občas bolí, ale přináší velký osobní rozvoj. A co je hlavní, mám kolem sebe spoustu úžasných dětí, kterým mohu pomoci a zároveň se od nich také inspirovat.

Illustration

Lucka

Shrnout do tří vět, co pro mě Víly znamenají, je prakticky nemožné. Je to moje druhá velká rodina. Od malička jsem snila o tom pomáhat druhým. Dětem. A to se mi díky Vílám splnilo. Navíc Víly pomohly a pomáhají i mně samotné. Teď už s jistotou vím, co je mým posláním, co je mojí srdcovou záležitostí a jakým směrem chci můj život směřovat. Spontánní smích a radost v dětských očích je prostě nejvíc. Víly jsou přátelé – ti skuteční, trvalí, bezpodmíneční a z dobré vůle! To je přátelství navždy. 😊

Illustration

Míša

Dobré víly mi kromě příležitosti trávit čas smysluplně tím, co mě baví a na co se každý týden těším, daly taky skvělé přátele, nové zkušenosti a možnost vyzkoušet si a zažít spoustu věcí. Z každé návštěvy dětského domova odjíždím šťastná a s úsměvem na tváři, čas s dětmi a vílami je pro mně totiž ten nejlepší způsob, jak si odpočinout a zapomenout na všechny starosti.

Illustration

Terka

Původně jsem Vílám jen chtěla pomoct zorganizovat aukci. Pak třeba i běh. Bez většího kontaktu s dětmi. A už to byl super pocit. Pak jsme vymysleli, dobročinný kalendář. Pecka! Jenže… na to, abych ho nafotila, musela jsem jet za dětmi a tak se to stalo… Jedeš jednou a jsi v tom! Ta obrovská upřímná potřeba lásky už tě nenechá nevrátit se.

Dobré víly – Mladá Boleslav

Illustration

Lenka

V životě vyhledávám přesah. V zaměstnání, ve sportu, v cestování, v podnikání. A tak když jsem narazila na Dobré víly, stala jsem se jednou z nich. Když trpí v životě dospělí, je to smutné. Ale když trpí děti, je to nespravedlivé a je to neodpustitelné. A pokud my víly (a víláci 😊) pomůžeme aspoň pár dětem zahlédnout znovu světlo, stojí to za to. A v tom jsou víly speciální. V tom, že umějí nejen to lego, ale i to všechno ostatní. V tom přesahu.

… a další dobrovolníci

Illustration

Kuba

Nejčastější otázka, kterou slýchám je, proč jsem se přidal k Dobrým vílám. Nikdy nevím, co mám odpovědět, protože zkrátka netuším, co mne k tomu vedlo. Co ale vím je, že díky Dobrým vílám se můj život stal mnohonásobně bohatší. Být v přítomnosti tolika skvělých lidí, kteří dělají absolutní maximum pro dětskou radost a budoucnost, je jednoduše řečeno štěstí a to je přeci to, oč nám všem v životě jde.

Illustration

Vláďa

Svůj volný čas se snažím trávit s dětmi už pár let, motivují mě být lepším, baví mě a naplňují energií na maximum. S Dobrými vílami je to ale jiné – ještě lepší. Dobré víly se dětem věnují pravidelně, s obrovským zaujetím a láskou. Jejich práce mění životy, nejen dětí. Jsem rád, že toho můžu být součástí.

Illustration

Květa

Všichni víme, že pomáhat je správné, ale často nevíme, jak na to. Já jsem na tom byla stejně. Když jsem zjistila, že Dobré víly se věnují dětem z dětských domovů tak, že jim dávají to nejcennější, pozornost a svůj čas, ze dne na den jsem se rozhodla, že pokud mě vezmou jako dobrovolníka, pojedu s nimi na tábor. Na táboře jsem si ověřila, že pomáhat je často příjemnější než pomoc přijímat a díky Dobrým vílám a dětem jsem zjistila, že když se pokusím pomáhat tam, kde to má smysl, budu šťastnější.

Staň se vílou

Do našeho týmu rádi přivítáme nové nadšené dobrovolníky se smyslem pro legraci, přátelství, s velkým srdcem a čistým trestním rejstříkem. Pokud tyto podmínky splňuješ, pak budeme moc rádi, když se nám ozveš. Společně dokážeme rozdat lásku a radost více dětem.

Děkujeme!

Co nevidět se Ti ozveme.

Can't send form.

Please try again later.

  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image