Jsme

Dobré víly

Od roku 2015 pomáháme dětem z dětských domovů. Potkáváme se s nimi každý týden, a tak už známe příběh každého z nich. Známe jejich záliby, radosti i trápení. Dáváme jim svůj čas, lásku a pozornost, které potřebují daleko víc, než hromady hraček.

Co děláme

Pod svými křídly máme zatím 16 domovů, se kterými spolupracujeme. Děti navštěvujeme pravidelně v jejich „domovech“, pomáháme jim se školní přípravou, věnujeme se jim individuálně a hrajeme si. Také pořádáme volnočasové aktivity, letní tábory a vzdělávací akce. Pravidelně každý týden navštěvují dobrovolníci děti v DD Olomouc, DD Mladá Boleslav, DD Nové Strašecí, DD Ústí nad Labem, DD Dolní Počernice, DD Zruč nad Sázavou, DD Pyšely a DD Tišnov, DD Ledce, DD Senožaty a DD Dolní Čermné. Spolupracujeme taky s DD Krnsko, DD Hranice, DD Přerov, DD Hora Svaté Kateřiny a DD Boršov nad Vltavou.

Navštěvujeme

pravidelně 10 dětských domovů

Artboard 7

Pomáháme

dětem s osobním rozvojem

Organizujeme

sportovní, kulturnía společenské aktivity

Pořádáme

letní tábora víkendové pobyty

Podporujeme

pěstounské, hostitelské a neúplné rodiny

Illustration

Náš tým

Illustration

Angelika

Proč jsem víla? Protože být vílou je poslání. Je mou novou životní cestou, na níž stále poznávám skvělé a pozitivně naladěné lidi. Znamená to také neustálé vystupování z komfortní zóny, což občas bolí, ale přináší velký osobní rozvoj. A co je hlavní, mám kolem sebe spoustu úžasných dětí, kterým mohu pomoci a zároveň se od nich také inspirovat.

Illustration

Šárka

Od té doby, co jsem Dobrou vílou nemusím přemýšlet, kde a jak dělat dobro. Všechno se to stalo organicky a krásně to do sebe zapadlo. Tábor s vílami byla moje první akce a od té doby vím, že chci mít kolem sebe děti a ostatní víly napořád. Učíme se jeden od druhého, hodně se smějeme a děláme si radost. Možná i trochu měníme životy dětí v DD. 

Illustration

Míša

Dobré víly mi kromě příležitosti trávit čas smysluplně tím, co mě baví a na co se každý týden těším, daly taky skvělé přátele, nové zkušenosti a možnost vyzkoušet si a zažít spoustu věcí. Z každé návštěvy dětského domova odjíždím šťastná a s úsměvem na tváři, čas s dětmi a vílami je pro mně totiž ten nejlepší způsob, jak si odpočinout a zapomenout na všechny starosti.

Illustration

Dory

K Dobrým vílám jsem se dostala úplnou náhodou. Hledala jsem novou práci, chtěla jít pracovat do nezisku. Tak jsem narazila na víly a z myšlenky organizace jsem byla nadšená. Práce s dětmi byla už jen třešničkou na dortu. Je to pro mě skvělá kombinace práce za počítačem a skvělým časem s dětmi, který mi dává pocit smysluplnosti. Navíc čím víc dětí a příběhů poznávání, tím víc se vidím, že to má cenu.

Illustration

Kristína

Poprvé jsem se s vílamipotkala na táboře a od té doby jsem věděla, že chci být jejich součástí. Nejdříve jsem jezdila na pobytové akce, ale postupem času jsem pro Dobré víly začala i pracovat. Díky nim jsem získala nová přátelství a zažila spoustu skvělých zážitků. Teď mám možnost využít svůj čas smysluplně a věnovat se úžasným dětem, které mě inspirují a motivují. S Vílami mohu dělat to, co mě baví a zároveň plnit poslání, které je mi blízké. 


Illustration

Bára

Po letech strávených v korporátu jsem hledala změnu - práci, která má nějaký hlubší smysl. Oslovila mě nabídka Dobrých víl. Když jsem poprvé navštívila děti v dětském domově, měla jsem okamžitě jasno.Díky Vílám jsem se dostala mezi úžasnou partu lidí, kteří žijí aktivně a věnují se dětem, které potřebují lásku a pozornost. Ty nám to stokrát vrací zpět. Čas s dětmi mě pokaždé nabije pozitivní energií a pomáhá mi dívat se na svět trochu jinýma očima.


Pomáhají nám

Illustration

Tereza Šindlerová


PR a komunikace

Illustration

Adam Kudrna


Web Designer

Illustration

Jan FaflíkMarketing and Brand Communication

Illustration

Magdaléna Ráblová

Fashion & graphic designer

Illustration

Katka Jellušová


Graphic designer

Illustration

Pája Hartmanová

Fotografka

… a další dobrovolníci

Illustration

Lucka

Shrnout do tří vět, co pro mě Víly znamenají, je prakticky nemožné. Je to moje druhá velká rodina. Od malička jsem snila o tom pomáhat druhým. Dětem. A to se mi díky Vílám splnilo. Navíc Víly pomohly a pomáhají i mně samotné. Teď už s jistotou vím, co je mým posláním, co je mojí srdcovou záležitostí a jakým směrem chci můj život směřovat. Spontánní smích a radost v dětských očích je prostě nejvíc. Víly jsou přátelé – ti skuteční, trvalí, bezpodmíneční a z dobré vůle! To je přátelství navždy.

Illustration

Kuba

Nejčastější otázka, kterou slýchám je, proč jsem se přidal k Dobrým vílám. Nikdy nevím, co mám odpovědět, protože zkrátka netuším, co mne k tomu vedlo. Co ale vím je, že díky Dobrým vílám se můj život stal mnohonásobně bohatší. Být v přítomnosti tolika skvělých lidí, kteří dělají absolutní maximum pro dětskou radost a budoucnost, je jednoduše řečeno štěstí a to je přeci to, oč nám všem v životě jde.

Illustration

Vláďa

Svůj volný čas se snažím trávit s dětmi už pár let, motivují mě být lepším, baví mě a naplňují energií na maximum. S Dobrými vílami je to ale jiné – ještě lepší. Dobré víly se dětem věnují pravidelně, s obrovským zaujetím a láskou. Jejich práce mění životy, nejen dětí. Jsem rád, že toho můžu být součástí.

Illustration

Květa

Všichni víme, že pomáhat je správné, ale často nevíme, jak na to. Já jsem na tom byla stejně. Když jsem zjistila, že Dobré víly se věnují dětem z dětských domovů tak, že jim dávají to nejcennější, pozornost a svůj čas, ze dne na den jsem se rozhodla, že pokud mě vezmou jako dobrovolníka, pojedu s nimi na tábor. Na táboře jsem si ověřila, že pomáhat je často příjemnější než pomoc přijímat a díky Dobrým vílám a dětem jsem zjistila, že když se pokusím pomáhat tam, kde to má smysl, budu šťastnější.

Staň se vílou

Do našeho týmu rádi přivítáme nové nadšené dobrovolníky se smyslem pro legraci, přátelství, s velkým srdcem a čistým trestním rejstříkem. Pokud tyto podmínky splňuješ, pak budeme moc rádi, když se nám ozveš. Společně dokážeme rozdat lásku a radost více dětem.

1. Zjisti, co obnáší být vílou

 • Co obnáší být vílou?

  Naším cílem a přáním je ukázat dětem, že o ně má někdo zájem a že někoho zajímá, co si myslí, co dělají a jak se cítí. Snažíme se o to prostřednictvím:●  Pravidelných návštěv dětí v dětských domovech        - Trávíme s nimi čas        - Povídáme si s nimi        - Hrajeme s nimi hry        - Pomáháme jim s přípravou do školy a doučujeme je        - Sportujeme s nimi        - Pomáháme jim v těžkých životních situacích        - Podporujeme je (připravit se na pohovor, doprovodit na úřad)
  ● Nepravidelných akcí        - Organizujeme sportovní, kulturních a společenské aktivity pro děti        - Pořádáme letní tábor a víkendové pobyty mimo dětský domov        - Nabízíme dětem volnočasové aktivity        - Zajišťujeme materiální pomoc 

 • Co potřebuji, abych se mohl/a stát vílou?

  ● Zájem o druhé lidi a empatii● Smysl pro legraci● Chuť věnovat svůj čas dětem● Věk nad 18 let, nebo souhlas zákonného zástupce● Čistý trestní rejstřík● NENÍ zapotřebí žádné odborné vzdělání, i když vítáme odborníky ze všech odvětví● Ochotu k dlouhodobé spolupráci

 • Kolik času mi zabere být vílou?

  Některé víly jezdí za dětmi pravidelně každý týden a zabere jim to 4 hodiny. Jiné víly s námi jezdí třeba jenom na tábor, nebo docházejí 1x týdně na 1-2 hodiny. Záleží na vašich časových možnostech. Nicméně pro děti je velmi důležitý co nejpravidelnější kontakt tak, aby si s vílou vytvořili vztah. 

2. Přečti si manuál

Přečti si prosím náš manuál „Jsem dobrá víla“ (PDF):

3. Zamyslete se nad těmito otázkami:

Na jak dlouho se chci zapojit a mohu se zapojovat pravidelně?Jsou moje aktivity bezpečné – smysluplné – pozitivní pro děti? Co můžu dítěti dát? Patří to do množiny "co chci" a "co mohu"Jsem ochoten reflektovat svůj vliv na dítě s ostatními vílami a pracovníky dětského domova?

4. Napiš nám e-mail

Pošli nám svůj životopis a napiš pár vět o sobě, proč se chceš stát vílou, co bys chtěl/a dětem nabídnout a v jakém městě nebo kraji bys mohl/a děti navštěvovat. Napiš mail na zc.yliverbod%40alivmesj.

 • Gallery image
 • Gallery image
 • Gallery image
 • Gallery image
 • Gallery image
 • Gallery image
 • Gallery image
 • Gallery image
 • Gallery image