Jsme

Dobré víly

Od roku 2015 pomáháme dětem z dětských domovů. Potkáváme se s nimi každý týden, a tak už známe příběh každého z nich. Známe jejich záliby, radosti i trápení. Dáváme jim svůj čas, lásku a pozornost, které potřebují daleko víc, než hromady hraček.

Co děláme

Pod svými křídly máme zatím 12 domovů, se kterými spolupracujeme. Děti navštěvujeme pravidelně v jejich „domovech“, pomáháme jim se školní přípravou, věnujeme se jim individuálně a hrajeme si. Také pořádáme volnočasové aktivity, letní tábory a vzdělávací akce. Pravidelně každý týden navštěvují dobrovolníci děti v DD Olomouc, DD Mladá Boleslav, DD Nové Strašecí, DD Ústí nad Labem, DD Dolní Počernice, DD Zruč nad Sázavou, DD Pyšely a DD Tišnov. Spolupracujeme také s DD Krnsko, DD Hranice, DD Ledce a DD Přerov.

Navštěvujeme

pravidelně 10 dětských domovů

Artboard 7

Pomáháme

dětem s osobním rozvojem

Organizujeme

sportovní, kulturnía společenské aktivity

Pořádáme

letní tábora víkendové pobyty

Podporujeme

pěstounské, hostitelské a neúplné rodiny

Illustration

Náš tým

Illustration

Angelika

Proč jsem víla? Protože být vílou je poslání. Je mou novou životní cestou, na níž stále poznávám skvělé a pozitivně naladěné lidi. Znamená to také neustálé vystupování z komfortní zóny, což občas bolí, ale přináší velký osobní rozvoj. A co je hlavní, mám kolem sebe spoustu úžasných dětí, kterým mohu pomoci a zároveň se od nich také inspirovat.

Illustration

Míša

Dobré víly mi kromě příležitosti trávit čas smysluplně tím, co mě baví a na co se každý týden těším, daly taky skvělé přátele, nové zkušenosti a možnost vyzkoušet si a zažít spoustu věcí. Z každé návštěvy dětského domova odjíždím šťastná a s úsměvem na tváři, čas s dětmi a vílami je pro mně totiž ten nejlepší způsob, jak si odpočinout a zapomenout na všechny starosti.

Illustration

Terka

Původně jsem Vílám jen chtěla pomoct zorganizovat aukci. Pak třeba i běh. Bez většího kontaktu s dětmi. A už to byl super pocit. Pak jsme vymysleli, dobročinný kalendář. Pecka! Jenže… na to, abych ho nafotila, musela jsem jet za dětmi a tak se to stalo… Jedeš jednou a jsi v tom! Ta obrovská upřímná potřeba lásky už tě nenechá nevrátit se.

Illustration

Lucka

Shrnout do tří vět, co pro mě Víly znamenají, je prakticky nemožné. Je to moje druhá velká rodina. Od malička jsem snila o tom pomáhat druhým. Dětem. A to se mi díky Vílám splnilo. Navíc Víly pomohly a pomáhají i mně samotné. Teď už s jistotou vím, co je mým posláním, co je mojí srdcovou záležitostí a jakým směrem chci můj život směřovat. Spontánní smích a radost v dětských očích je prostě nejvíc. Víly jsou přátelé – ti skuteční, trvalí, bezpodmíneční a z dobré vůle! To je přátelství navždy. 😊

Illustration

Lenka

V životě vyhledávám přesah. V zaměstnání, ve sportu, v cestování, v podnikání. A tak když jsem narazila na Dobré víly, stala jsem se jednou z nich. Když trpí v životě dospělí, je to smutné. Ale když trpí děti, je to nespravedlivé a je to neodpustitelné. A pokud my víly (a víláci 😊) pomůžeme aspoň pár dětem zahlédnout znovu světlo, stojí to za to. A v tom jsou víly speciální. V tom, že umějí nejen to lego, ale i to všechno ostatní. V tom přesahu.

Illustration

Zuzka

Dlouho jsem se chtěla nějak zapojit do pomoci dětem z dětských domovů a myšlenka Dobrých víl – dávat svůj čas, pozornost a láskyplnou náruč pravidelně konkrétním dětem – mě nadchla. Po první návštěvě, nejdřív nesmělých pohledech dětí, jemném vzájemném oťukávání, seznamovaní se se staršími dětmi, až po vřelá objetí, jsem věděla, že se chci vracet. Mohu-li svou přítomností někoho potěšit, pozvednout, třeba motivovat a pomoct, zvlášť dětem s nelehkým osudem, dává mi to smysl a strašně dobrý pocit. 😊 

Illustration

Kateřina

Začalo to doučováním v jednom dětském domově jako dobrovolník a skončilo spoluprací na fundraisingu organizace. Protože když něco dává smysl, tak mě to baví a naplňuje. A i když chápu něčí obavy z konfrontace s dětským neštěstím, často jsou setkání s dětmi i plná radosti a naděje, že půjdou za svými sny a budou v životě šťastné. Když v ně budeme věřit a dáme jim dostatečnou podporu, dokážou víc, než si samy myslí. A proto tu jsou Dobré víly, a proto jsem jejich součástí.

Illustration

Katka

Cítila jsem povinnost předávat dál to, co jsem já měla to štěstí dostat prakticky "zadarmo". Navíc věřím v takové to americké "you can be anything". Ať už to je nebo není pravda, děti z dětského domova to potřebují slyšet víc než kdokoli jiný. Podporu a čas můžeme dávat každý a když je to oboustranně přínosné... není o čem přemýšlet.

Dobrovolníci – profesionálové

Illustration

Adam Kudrna

Web Designer

Illustration

Jan Faflík

Marketing and Brand Communication

Illustration

Magdaléna Ráblová

Fashion & graphic designer

… a další dobrovolníci

Illustration

Kuba

Nejčastější otázka, kterou slýchám je, proč jsem se přidal k Dobrým vílám. Nikdy nevím, co mám odpovědět, protože zkrátka netuším, co mne k tomu vedlo. Co ale vím je, že díky Dobrým vílám se můj život stal mnohonásobně bohatší. Být v přítomnosti tolika skvělých lidí, kteří dělají absolutní maximum pro dětskou radost a budoucnost, je jednoduše řečeno štěstí a to je přeci to, oč nám všem v životě jde.

Illustration

Vláďa

Svůj volný čas se snažím trávit s dětmi už pár let, motivují mě být lepším, baví mě a naplňují energií na maximum. S Dobrými vílami je to ale jiné – ještě lepší. Dobré víly se dětem věnují pravidelně, s obrovským zaujetím a láskou. Jejich práce mění životy, nejen dětí. Jsem rád, že toho můžu být součástí.

Illustration

Květa

Všichni víme, že pomáhat je správné, ale často nevíme, jak na to. Já jsem na tom byla stejně. Když jsem zjistila, že Dobré víly se věnují dětem z dětských domovů tak, že jim dávají to nejcennější, pozornost a svůj čas, ze dne na den jsem se rozhodla, že pokud mě vezmou jako dobrovolníka, pojedu s nimi na tábor. Na táboře jsem si ověřila, že pomáhat je často příjemnější než pomoc přijímat a díky Dobrým vílám a dětem jsem zjistila, že když se pokusím pomáhat tam, kde to má smysl, budu šťastnější.

Staň se vílou

Do našeho týmu rádi přivítáme nové nadšené dobrovolníky se smyslem pro legraci, přátelství, s velkým srdcem a čistým trestním rejstříkem. Pokud tyto podmínky splňuješ, pak budeme moc rádi, když se nám ozveš. Společně dokážeme rozdat lásku a radost více dětem.

1. Zjisti, co obnáší být vílou

 • Co obnáší být vílou?

  Naším cílem a přáním je ukázat dětem, že o ně má někdo zájem a že někoho zajímá, co si myslí, co dělají a jak se cítí. Snažíme se o to prostřednictvím:●  Pravidelných návštěv dětí v dětských domovech        - Trávíme s nimi čas        - Povídáme si s nimi        - Hrajeme s nimi hry        - Pomáháme jim s přípravou do školy a doučujeme je        - Sportujeme s nimi        - Pomáháme jim v těžkých životních situacích        - Podporujeme je (připravit se na pohovor, doprovodit na úřad)
  ● Nepravidelných akcí        - Organizujeme sportovní, kulturních a společenské aktivity pro děti        - Pořádáme letní tábor a víkendové pobyty mimo dětský domov        - Nabízíme dětem volnočasové aktivity        - Zajišťujeme materiální pomoc 

 • Co potřebuji, abych se mohl/a stát vílou?

  ● Zájem o druhé lidi a empatii● Smysl pro legraci● Chuť věnovat svůj čas dětem● Věk nad 18 let, nebo souhlas zákonného zástupce● Čistý trestní rejstřík● NENÍ zapotřebí žádné odborné vzdělání, i když vítáme odborníky ze všech odvětví● Ochotu k dlouhodobé spolupráci

 • Kolik času mi zabere být vílou?

  Některé víly jezdí za dětmi pravidelně každý týden a zabere jim to 4 hodiny. Jiné víly s námi jezdí třeba jenom na tábor, nebo docházejí 1x týdně na 1-2 hodiny. Záleží na vašich časových možnostech. Nicméně pro děti je velmi důležitý co nejpravidelnější kontakt tak, aby si s vílou vytvořili vztah. 

2. Přečti si manuál

Přečti si prosím náš manuál „Jsem dobrá víla“ (PDF):

3. Vyplň formulář

Děkujeme za váš zájem stát se vílou a pomáhat dětem!

Prosím, pošlete svůj strukturovaný životopis na .zc.yliverbod%40alivmesj 
Ozveme se vám do 14 dnů.
Dobré víly

Can't send form.

Please try again later.

 • Gallery image
 • Gallery image
 • Gallery image
 • Gallery image
 • Gallery image
 • Gallery image
 • Gallery image
 • Gallery image
 • Gallery image