Co děláme

Pod svými křídly máme více než 100 dětí z dětských domovů, které pravidelně navštěvujeme. Navíc pro ně pořádáme víkendové a kulturní akce, tábory, výlety a vzdělávací programy.

Jak pomáháme

Individuální pomoc

Vycházíme z potřeb každého dětského domova i každého dítěte zvlášť. Zakládáme si na invididuální pomoci. Ptáme se vedení dětských domovů i samotných dětí, co je trápí, s čím potřebují pomoci nebo poradit. Podle toho pak vyvíjíme svoji činnost.

Pravidelný program

Program pravidelných návštěv přizpůsobujeme individuálním potřebám domovů a každého dítěte. S dětmi hrajeme hry, povídáme si, pomáháme jim s přípravou do školy, těm menším pak čteme pohádku před spaním. 

Budujeme důvěru

Když je hezké počasí, trávíme s dětmi čas na jejich zahradě. S těmi staršími si povídáme a navzájem si nasloucháme. Budujeme vzájemnou důvěru a přátelské vztahy, aby děti získaly jistotu, že se na Dobré víly se mohou kdykoliv obrátit. A to i po tom, co jednou dětský domov opustí.

Dlouhodobá pomoc

Heading photo

Spolupracujeme s 16 dětskými domovy

Pravidelně každý týden navštěvujeme děti v DD Olomouc, DD Mladá Boleslav, DD Nové Strašecí, DD Ústí nad Labem, DD Dolní Počernice, DD Zruč nad Sázavou, DD Pyšely, DD Ledce a DD Tišnov, kde děti doučujeme školní předměty, ve kterých se potřebují zlepšit. Našich volnočasových aktivit se stabilně účastní dětské domovy Tišnov, Krnsko, Hranice, Přerov, Hora sv. Kateřiny a Boršov nad Vltavou.Snažíme se je k učení motivovat, aby se pro ně stalo zábavou i motorem dalšího počínání. Nikdy je do toho nenutíme. Děti se hlásí samy a pokaždé se nadšeně chlubí svými pokroky a (vylepšenými) známkami. V tu chvíli víme, že se věci dějí správně. Takové momenty jsou naším cílem.

Heading photo

Pomáháme dětem s osobním rozvojem

Děti doučujeme jednotlivě, případně i ve dvojicích. Starší děti s námi neprobírají jen učení, ale i své další životní směřování. A to nejen po pracovní stránce. I v tomto ohledu se je snažíme motivovat a být nápomocni. Víme, že osobní rozvoj nezáleží jen na známkách, ale třeba i na cílech, za kterými jsme ochotni jít. A že je vždy třeba mít ponětí o tom, jak funguje lidská společnost i svět kolem ní.

Heading photo

Pořádáme letní tábory, víkendové pobyty a organizujeme společenské aktivity

Vyvrcholením naší celoroční práce je letní tábor. Se „svými“ dětmi trávíme týden pod jednou střechou uprostřed přírody, budujeme mezi sebou důvěru a navazujeme pevná přátelství. V zimě vyrážíme na tzv. mikulášský víkend, kde se sejdou děti, jejich vychovatelé a naši dobrovolníci. Máme taky parádní lyžák!Zpravidla o jednom víkendu v měsíci pro děti naplánujeme program, který podpoří jejich osobní rozvoj a umožní jim něco nového poznat a zažít. Bereme je do muzea, do divadla, do přírody, za sportem. Tyto aktivity jsou doplňkem našich pravidelných návštěv a pomáhají nám děti poznat i mimo zařízení dětského domova.

Heading photo

Podporujeme pěstounské a neúplné rodiny

Z dárcovských zdrojů poskytujeme pěstounským a neúplným rodinám finanční podporu na začátku školního roku a platíme dětské kroužky. Pomáháme jim nasbírat si jídlo v rámci celorepublikové Sbírky potravin. Pro tyto rodiny je to větší pomoc, než se na první pohled může zdát. Všichni pěstouni mají náš velký obdiv za to, s jakou energií, láskou a nadšením plní své poslání a jsme rádi, že jim můžeme být alespoň takto nápomocni.

Heading photo

Podporujeme hostitelskou péči

Vzhledem k tomu, že několik Dobrých víl má vlastní zkušenost s hostitelskou péčí, plně si uvědomujeme, jaký přínos může mít pro děti i dospělé. Snažíme se o osvětu v této oblasti a bližší představení hostitelské péče široké veřejnosti. Chtěli bychom propojovat zájemce s domovy, ve kterých děti vhodné pro tuto péči žijí, a být jim nápomocni při celém procesu.Pracovníci domovů jsou o této naší aktivitě informováni. Pokud Vás osloví s žádostí o pomoc s hostitelskou péči, napište nám něco o sobě a kontaktujte na e-mail: .zc.yliverbod%40alivmesj 

„Upřímně, s pravidelnými návštěvami přichází pravidelná odměna i pro nás – dětský úsměv, radost, smích a přátelské objetí. Každý týden, v každém z domovů s dětmi trávíme minimálně tři hodiny a budujeme si s nimi blízký vztah a vzájemnou důvěru. To nás moc těší, ale také nás to zavazuje. Ze závazku nemáme strach, protože když děláte věci s láskou, jdou obavy stranou.“

Angelika Nevěřilová, zakladatelka

Pomáhejte s námi

icon

Přispějte na naši činnost

Váš dar nám umožní růst a rozdávat více času, pozornosti a lásky dětem, které to nejvíce potřebují.

icon

Staňte se vílou

Do našeho týmu rádi přivítáme nové nadšené dobrovolníky se smyslem pro legraci, přátelství, s velkým srdcem a čistým trestním rejstříkem.

  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image
  • Gallery image